Záťažové prikrývky

Záťažové prikrývky Gravity Blankets a Balance

Gravity Blankets – záťažové prikrývky

Gravity Blankets je značka záťažových prikrývok, ktoré patria medzi špičku na trhu. Záťažové prikrývky vám privodia pocit duchny starej mamy, vyrobenej z moderných materiálov. Bezpečne vás objímu a pomôžu vám uvoľniť sa. Gravity Blankets sú vyrobené z najkvalitnejších materiálov, na mieru, podľa vašej výšky a hmotnosti.

Balance® – záťažové prikrývky od výrobcov Gravity Blankets

Balance® je novinkou nielen na slovenskom, ale aj svetovom trhu. Pomáha pri strese, úzkosti a skvalitnení spánku. Výnimočnosť Balance® prikrývky sa nachádza v upínaní obliečky, ktorá, na rozdiel od Gravity Blanket, je prichytená pomocou zipsu, čo zaisťuje pevné uchytenie bez akéhokoľvek uvoľnenia viazania. Druhým výrazným rozdielom je spôsob akým je zvýšená váha prikrývky. Namiesto sklenených gulôčok sú použité gulôčky z nehrdzavejúcej ocele, ktoré sa držia na vnútornej strane tkaniny v plátoch. Gulôčky sú rovnomerne rozložené po celej ploche a nepremiestňujú sa. Váha záťažovej prikrývky by mala zodpovedať cca. 10% hmotnosti osoby.

Ako fungujú?

Štúdie ukazujú, že ich používanie podporuje vyššiu tvorbu serotonínu a melatonínu. Tie prispievajú k vašej lepšej nálade a dávajú vášmu telu prirodzený signál pre spánok. Záťažové deky zároveň znižujú hladinu “zlého” stresového hormónu kortizolu, vďaka čomu sa dokážete lepšie uvoľniť. Kvalitný celonočný spánok, alebo upokojujúce poobedné zdriemnutie, majú dlhodobé pozitívne účinky pre vaše fyzické aj psychické zdravie. http://www.gravityblankets.sk